Philosophy

Verdiep je in de ideeën van oude en nieuwe filosofen en leer hoe je filosofische theorieën kunt toepassen in je dagelijks leven. Onze cursussen en lezingen helpen je de diepe vragen over het leven, de mensheid en onze plaats in het universum te verkennen. Dit leidt tot kritisch denken en een zinvol bestaan.

Gratis kennismaking met filosofie

Gratis kennismaking met filosofie

Course number:
24-2117
De wereld en wereldfilosofie

De wereld en wereldfilosofie

Course number:
23-2113
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 18 Jun 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 25 Jun 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 2 Jul 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 9 Jul 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €95.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
De wereld en wereldfilosofie

De wereld en wereldfilosofie

Course number:
23-2114
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 20 Jun 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 27 Jun 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 4 Jul 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 11 Jul 2024 - 14:00 – Klokhuis
  • €120.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
De Wijsgerige Jaargang 2024-2025 - compleet
  • 32 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 19 Sep 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 26 Sep 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 3 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 10 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 5: Thursday 17 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 6: Thursday 24 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 7: Thursday 7 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 8: Thursday 14 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 9: Thursday 28 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 10: Thursday 5 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 11: Thursday 12 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 12: Thursday 19 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 13: Thursday 9 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 14: Thursday 16 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 15: Thursday 23 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 16: Thursday 30 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 18: Thursday 13 Feb 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 17: Thursday 20 Feb 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 19: Thursday 6 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 20: Thursday 13 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 21: Thursday 27 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 22: Thursday 3 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 23: Thursday 10 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 24: Thursday 17 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 25: Thursday 15 May 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 26: Thursday 22 May 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 27: Thursday 5 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 28: Thursday 12 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 29: Thursday 26 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 30: Thursday 3 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 31: Thursday 10 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 32: Thursday 17 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €1,080.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
Filosofische lezingenserie: Onbeschikbaarheid
  • 3 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Friday 7 Jun 2024 - 14:00 – Centrale Bibliotheek – Dok B - 4e etage
    • 2: Friday 14 Jun 2024 - 14:00 – Centrale Bibliotheek – Dok B - 4e etage
    • 3: Friday 21 Jun 2024 - 14:00 – Centrale Bibliotheek – Dok B - 4e etage
  • €85.00
  • Joop Berding
  • Centrale Bibliotheek Show address info
Zomerlezing - Wetenschap of spiritualiteit? Waarom niet beide?
Zomercursus Kennismaking met filosofie
  • 3 lesson(s) of 2,5 hrs, multiple sessions per week Show details
    • 1: Monday 8 Jul 2024 - 14:30 – Henri Couvéehuis – Salon
    • 2: Tuesday 9 Jul 2024 - 14:30 – Henri Couvéehuis – Salon
    • 3: Wednesday 10 Jul 2024 - 14:30 – Henri Couvéehuis – Salon
  • €140.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Henri Couvéehuis Show address info
Het Westen en de Westerse filosofie - online
  • 8 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 17 Sep 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 24 Sep 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 1 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 8 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 5: Tuesday 15 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 6: Tuesday 22 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • will lapse: Tuesday 29 Oct 2024
    • 7: Tuesday 5 Nov 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 8: Tuesday 12 Nov 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €220.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
Het Westen en de Westerse filosofie

Het Westen en de Westerse filosofie

Course number:
24-2102
  • 8 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 19 Sep 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 26 Sep 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 3 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 10 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 5: Thursday 17 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 6: Thursday 24 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • will lapse: Thursday 31 Oct 2024
    • 7: Thursday 7 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 8: Thursday 14 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
  • €300.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
Feng Shui interieur design

Feng Shui course

Course number:
24-2621

Feng Shui gaat over de invloed van omgeving op mensen

Read more
  • 6 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Monday 21 Oct 2024 - 19:30 – Zandvliet Lyceum – 3.01
    • will lapse: Monday 28 Oct 2024
    • 2: Monday 4 Nov 2024 - 19:30 – Zandvliet Lyceum – 3.01
    • 3: Monday 11 Nov 2024 - 19:30 – Zandvliet Lyceum – 3.01
    • 4: Monday 18 Nov 2024 - 19:30 – Zandvliet Lyceum – 3.01
    • 5: Monday 25 Nov 2024 - 19:30 – Zandvliet Lyceum – 3.01
    • 6: Monday 2 Dec 2024 - 19:30 – Zandvliet Lyceum – 3.01
  • €205.00
  • ir. Darina Veen
  • Zandvliet Lyceum Show address info
De Islam en Islamitische filosofie - online
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 26 Nov 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 3 Dec 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 10 Dec 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 17 Dec 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
De Islam en Islamitische filosofie

De Islam en Islamitische filosofie

Course number:
24-2104
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 28 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 5 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 12 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 19 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
India en de Indiase filosofie - online
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 7 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 14 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 21 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 28 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
India en de Indiase filosofie

India en de Indiase filosofie

Course number:
24-2106
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 9 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 16 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 23 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 30 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
Boeddha en de boeddhistische filosofie - online
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 11 Feb 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 18 Feb 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • will lapse: Tuesday 25 Feb 2025
    • 3: Tuesday 4 Mar 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 11 Mar 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
Boeddha en de boeddhistische filosofie
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 13 Feb 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 20 Feb 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • will lapse: Thursday 27 Feb 2025
    • 3: Thursday 6 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 13 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
China en de Chinese filosofie - online
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 25 Mar 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 1 Apr 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 8 Apr 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 15 Apr 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
China en de Chinese filosofie

China en de Chinese filosofie

Course number:
24-2110
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 27 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 3 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 10 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 17 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
Afrika en de Afrikaanse filosofie - online
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 13 May 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 20 May 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 3 Jun 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 10 Jun 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
Afrika en de Afrikaanse filosofie

Afrika en de Afrikaanse filosofie

Course number:
24-2112
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 15 May 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 22 May 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 5 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 12 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
De wereld en wereldfilosofie - online

De wereld en wereldfilosofie - online

Course number:
24-2113
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 24 Jun 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 1 Jul 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 8 Jul 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 15 Jul 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
De wereld en wereldfilosofie

De wereld en wereldfilosofie

Course number:
24-2114
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 26 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 3 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 10 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 17 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info