The Philosophical year 2024-2025

Denk je er over om mee te gaan op reis door de wereldfilosofie? En kennis te maken met de Europese, Islamitische, Indiase, Boeddhistische, Chinese en de Afrikaanse cultuur en filosofie. Half september start de nieuwe jaargang!
Wil je kennismaken met de docent en meer horen over de verschillende onderdelen van de jaargang? Op 20 augustus om 19.30 uur is er een online bijeenkomst. Meld je snel aan voor deze kennismaking!



De Wijsgerige Jaargang 2024-2025

Ook het komende jaar gaan we weer op reis door de wereldfilosofie. We maken kennis met de Europese, Islamitische, Indiase, Boeddhistische, Chinese en de Afrikaanse cultuur en filosofie. We gaan in op 'de filosofie' en de specifieke cultuur waarbinnen deze is ontstaan. We geven een overzicht van het rijke spectrum aan vormende ideeën die ten grondslag liggen aan deze diverse culturen en het belang dat deze hebben voor ons, wereldburgers. We beginnen onze reis in het Avondland, reizen dan naar het Nabij Oosten, om in het Nieuwe Jaar Het Verre Oosten en Afrika te exploreren.

Doel
De Wijsgerige Jaargang biedt een ieder de mogelijkheid kennis te maken de rijkdom van de wereldfilosofie en dit, voor wie dat wil, in te zetten voor persoonlijke groei. Er is steeds de mogelijkheid dit af te stemmen.

"In één jaar gaat de wereld van de filosofie voor je open!"

We doen dit op de dinsdagavonden ONLINE van 20.00-22.00u en op de donderdagmiddagen LIVE van 14.00-16.00u.

Spreekt dit je aan? Een jaar lang mee op reis door de geschiedenis van de Wereldfilosofie en daarnaast ook zelf leren filosoferen?
Dan kun je je nu opgeven voor de complete Wijsgerige Jaargang. Bij inschrijving voor de complete jaargang krijg je 10% korting. Deze korting is al in de cursusprijs verwerkt.

Je kunt ook gewoon beginnen met 'de westerse filosofie' en dan besluiten of je de Jaargang als geheel wilt meemaken.

De modules zijn ook los van elkaar te volgen, maar het blijkt dat de keuze voor het geheel ook impact heeft op de wijze waarop je dit ervaart.
 

 

Gratis kennismaking met filosofie

Gratis kennismaking met filosofie

Course number:
24-2117
De wereld en wereldfilosofie

De wereld en wereldfilosofie

Course number:
23-2113
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 18 Jun 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 25 Jun 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 2 Jul 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 9 Jul 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €95.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
De wereld en wereldfilosofie

De wereld en wereldfilosofie

Course number:
23-2114
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 20 Jun 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 27 Jun 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 4 Jul 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 11 Jul 2024 - 14:00 – Klokhuis
  • €120.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
De Wijsgerige Jaargang 2024-2025 - compleet - online
  • 32 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 17 Sep 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 24 Sep 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 1 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 8 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 5: Tuesday 15 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 6: Tuesday 22 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 7: Tuesday 5 Nov 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 8: Tuesday 12 Nov 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 9: Tuesday 26 Nov 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 10: Tuesday 3 Dec 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 11: Tuesday 10 Dec 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 12: Tuesday 17 Dec 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 13: Tuesday 7 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 14: Tuesday 14 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 15: Tuesday 21 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 16: Tuesday 28 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 17: Tuesday 11 Feb 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 18: Tuesday 18 Feb 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 19: Tuesday 4 Mar 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 20: Tuesday 11 Mar 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 21: Tuesday 25 Mar 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 22: Tuesday 1 Apr 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 23: Tuesday 8 Apr 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 24: Tuesday 15 Apr 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 25: Tuesday 13 May 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 26: Tuesday 20 May 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 27: Tuesday 3 Jun 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 28: Tuesday 10 Jun 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 29: Tuesday 24 Jun 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 30: Tuesday 1 Jul 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 31: Tuesday 8 Jul 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 32: Tuesday 15 Jul 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €792.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
De Wijsgerige Jaargang 2024-2025 - compleet
  • 32 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 19 Sep 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 26 Sep 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 3 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 10 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 5: Thursday 17 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 6: Thursday 24 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 7: Thursday 7 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 8: Thursday 14 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 9: Thursday 28 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 10: Thursday 5 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 11: Thursday 12 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 12: Thursday 19 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 13: Thursday 9 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 14: Thursday 16 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 15: Thursday 23 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 16: Thursday 30 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 18: Thursday 13 Feb 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 17: Thursday 20 Feb 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 19: Thursday 6 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 20: Thursday 13 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 21: Thursday 27 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 22: Thursday 3 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 23: Thursday 10 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 24: Thursday 17 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 25: Thursday 15 May 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 26: Thursday 22 May 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 27: Thursday 5 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 28: Thursday 12 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 29: Thursday 26 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 30: Thursday 3 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 31: Thursday 10 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 32: Thursday 17 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €1,080.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
Het Westen en de Westerse filosofie - online
  • 8 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 17 Sep 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 24 Sep 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 1 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 8 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 5: Tuesday 15 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 6: Tuesday 22 Oct 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • will lapse: Tuesday 29 Oct 2024
    • 7: Tuesday 5 Nov 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 8: Tuesday 12 Nov 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €220.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
Het Westen en de Westerse filosofie

Het Westen en de Westerse filosofie

Course number:
24-2102
  • 8 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 19 Sep 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 26 Sep 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 3 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 10 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 5: Thursday 17 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 6: Thursday 24 Oct 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • will lapse: Thursday 31 Oct 2024
    • 7: Thursday 7 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 8: Thursday 14 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
  • €300.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
De Islam en Islamitische filosofie - online
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 26 Nov 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 3 Dec 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 10 Dec 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 17 Dec 2024 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
De Islam en Islamitische filosofie

De Islam en Islamitische filosofie

Course number:
24-2104
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 28 Nov 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 5 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 12 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 19 Dec 2024 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
India en de Indiase filosofie - online
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 7 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 14 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 21 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 28 Jan 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
India en de Indiase filosofie

India en de Indiase filosofie

Course number:
24-2106
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 9 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 16 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 23 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 30 Jan 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
Boeddha en de boeddhistische filosofie - online
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 11 Feb 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 18 Feb 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • will lapse: Tuesday 25 Feb 2025
    • 3: Tuesday 4 Mar 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 11 Mar 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
Boeddha en de boeddhistische filosofie
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 13 Feb 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 20 Feb 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • will lapse: Thursday 27 Feb 2025
    • 3: Thursday 6 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 13 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
China en de Chinese filosofie - online
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 25 Mar 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 1 Apr 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 8 Apr 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 15 Apr 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
China en de Chinese filosofie

China en de Chinese filosofie

Course number:
24-2110
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 27 Mar 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 3 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 10 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 17 Apr 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
Afrika en de Afrikaanse filosofie - online
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 13 May 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 20 May 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 3 Jun 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 10 Jun 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
Afrika en de Afrikaanse filosofie

Afrika en de Afrikaanse filosofie

Course number:
24-2112
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 15 May 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 22 May 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 5 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 12 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info
De wereld en wereldfilosofie - online

De wereld en wereldfilosofie - online

Course number:
24-2113
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Tuesday 24 Jun 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 2: Tuesday 1 Jul 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 3: Tuesday 8 Jul 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
    • 4: Tuesday 15 Jul 2025 - 20:00 – ONLINE - ZOOM videocall
  • €110.00
  • drs. Peter van Hooft
  • ONLINE - ZOOM videocall Show address info
De wereld en wereldfilosofie

De wereld en wereldfilosofie

Course number:
24-2114
  • 4 lesson(s) of 2 hrs Show details
    • 1: Thursday 26 Jun 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 2: Thursday 3 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 3: Thursday 10 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
    • 4: Thursday 17 Jul 2025 - 14:00 – Klokhuis
  • €150.00
  • drs. Peter van Hooft
  • Klokhuis Show address info